OTOZ Animals oddział w Słupsku

Inspektorat ds Ochrony Zwierząt

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
News

Z bólem serca żegnamy się ze zwierzętami ze schroniska w Słupsku. Dziękujemy za pomoc ze strony mieszkańców Słupska i okolic, dziękujemy za kredyt zaufania oraz pomoc w polepszeniu losu zwierząt przebywających w schronisku. Przez blisko 4 lata naszej pracy udało się zmienić warunki życia zwierząt ze słupskiego schroniska: wybudowaliśmy dwa duże wybiegi zbiorowe, gdzie psy z mniejszych kojców mogą się wybiegać, zakupiliśmy 42 nowe budy przez zbliżającą się zimą, wyremontowaliśmy kociarnię oraz ambulatorium dla zwierząt, wykonaliśmy 9 nowych kojców dla psiaków i wiele innych modernizacji. Od 1 lipca 2012 r do 30 listopada 2015 r. uratowaliśmy i oddaliśmy do adopcji 1416 psów oraz 294 kotów. Od 1 lipca 2012 r. do 31 października 2015 r. OTOZ Animals dołożyło 487 801,62 złotych w celu lepszego funkcjonowania schroniska, zaś tytułem subsydiów z gmin ościennych udało się pozyskać dodatkowe środki finansowe w wysokości 481 350,90 zł, które w całości zostały wykorzystane na potrzeby Schroniska w Słupsku. Dzięki porozumieniom zawartym przez nas z gminami, zwierzęta trafiły pod opiekę organizacji ochrony zwierząt, a nie do placówek prowadzonych przez prywatne firmy nastawione na zysk, a więc udało się uratować zwierzęta z terenów, gdzie nie ma schronisk. Od początku prowadzenia placówki, z otwartymi ramionami przyjmowaliśmy wolontariuszy, co wcześniej nie miało miejsca. Dzięki zaangażowaniu tych osób, zwierzęta mają lepszy kontakt z ludźmi, wychodzą na długie spacery i na pewno poprawia się ich komfort życia. Mamy nadzieję, ze ten trend dalej zostanie utrzymany. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w akcjach organizowanych przez OTOZ Animals mających na celu promocję schroniska i przekładających się na większą liczbę adoptowanych zwierząt ze schroniska: Otwartych Dniach Schroniska, Biegu na Sześć Łap, Mikołajkach w Schronisku, Zerwijmy Łańcuchy i wielu innych. Czując odpowiedzialność za los przebywających w schronisku zwierząt podjęliśmy decyzję o zabraniu starszych, najmniej adopcyjnych psów i kotów ze schroniska w Słupsku. Pomimo nakładu pracy i wylanych łez w walce o lepsze życie zwierząt czujemy się głęboko dotknięci tym, że Urząd Miasta w Słupsku nie pozwolił nam kontynuować tej misji.

Działając w imieniu OTOZ Animals Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku informuję, że z dniem 01.01.2016 następuje przejście na nowego zarządcę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Słupsk. Zmiana po stronie zarządcy jest wynikiem rozstrzygnięcia przez Prezydenta Miasta Słupska otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego w zakresie „Zapewnienia opieki zwierzętom bezdomnym i zapobiegania bezdomności zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla zwierząt w okresie od 1 stycznia 2016 roku do 30 czerwca 2018 roku” na podstawie Uchwały Nr IV/18/14 Rady Miejskiej w Słupsku z dnia 30 grudnia 2014 r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Miasta Słupska z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok.

Informacja o wynikach konkursu opublikowana została na stronie internetowej Urzędu Miasta Słupska w dniu 22 grudnia 2015r. natomiast dniem rozpoczęcia prowadzenia Schroniska przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Słupsk jest dzień 1 stycznia 2016r.

Informujemy, ze numer konta 80 1020 4649 0000 7902 0149 3816, który należał do OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku nie jest już numerem należącym do Schronisk dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku i zostanie zamknięty 20 stycznia 2016 r. po opłaceniu wszystkich rachunków za funkcjonowanie schroniska za ostatni rok.

Ogłoszenie grzecznościowe

Written by Published in News

 

Alex ma zaledwie 1,5 roku i przekazywany jest z rąk do rąk najprawdopodobniej z powodu swej rasy i pięknej urody. Obecnie ma starszych właścicieli, którzy nie wychodzą z nim na dłuższe spacery, a tym bardziej nie są w stanie bawić się z nim czy w jakikolwiek inny sposób wyładować jego niespożyte pokłady energii. Pomóżcie i Wy kochani znaleźć dla Alex'a wesołego, aktywnego i dobrego przyjaciela. Piesek mieszka w Słupsku, tel. do obecnych właścicieli 698 704 770.

 

Pokaż klasę - Podaj łapę

Written by Published in News

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na wystawę fotografii naszych podopiecznych, która zostanie przeprowadzona w Hali pod Wieżą 16 maja.
Serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia naszym oddanym i niezastąpionym Wolontariuszom

 

Salon piękności dla piesków

Written by Published in News

 

Robimy jak najwięcej, aby zwiększyć możliwość adopcji naszych podopiecznych. Staramy się socjalizować zastraszone, z pozoru agresywne psy, chipujemy je, odrobaczany, szczepimy i przeprowadzamy zabiegi sterylizacji oraz kastracji. Kolejnym naszym działaniem jest rezerwowanie wizyt w salonach piękności :) Pieski wracają odmienione, czyściutkie, pachnące, wystrzyżone i przekłada się to na zwiększoną możliwość adopcji oraz na ich lepsze samopoczucie. Przykładem jest np. Łapcio, który przez 4 lata był niezauważony, a dzień po strzyżeniu znalazł domek :) Kolejnym pieskiem jest 8-letnia Cebulka, czy Puszeczek.
W związku z tym chcielibyśmy zaproponować chętnym do pomocy osobom, by wspomogły nasz budżet w realizacji kolejnych pielęgnacyjnych planów.
Udostępniamy pierwszą listę psich kandydatów:
Inkognito, Bruno, Red, Cobra, Blaki, Astor, Bobek, Ronald, Jojo, Labiś, Ferdek.
konto 80 1020 4649 0000 7902 0149 3816 z dopiskiem strzyżenie psa (prosimy podać imię zwierzęcia).
Dla zagranicznych sponsorów:
SWIFT B/PKO-PL-PW IBAN
80 1020 4649 0000 7902 0149 3816
z dopiskiem strzyżenie psa (prosimy podać imię zwierzęcia).
Bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

Dzień 4 Hogaty

Written by Published in News

 

Dzisiaj mija 4 dzień odkąd Hogata (suka z wrośniętym w szyję łańcuchem i siedmiorgiem szczeniąt) trafiła do schroniska. Rana szyi, która powstała w wyniku trzymania suczki na łańcuchu została oczyszczona, zdezynfekowana i zszyta przez lekarza weterynarii. Dzisiaj już wygląda to zdecydowanie lepiej niż na początku, rana zasklepia się, więc Hogata szybkimi krokami powraca do zdrowia, dopisuje jej także duży apetyt.

 

Strona 1 z 33