Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Słupsku

Schronisko współfinansowane jest ze środków Miasto Słupsk i OTOZ ANIMALS, prowadzone przez OTOZ Animals

News

Salon piękności dla piesków

Written by Published in News

 

Robimy jak najwięcej, aby zwiększyć możliwość adopcji naszych podopiecznych. Staramy się socjalizować zastraszone, z pozoru agresywne psy, chipujemy je, odrobaczany, szczepimy i przeprowadzamy zabiegi sterylizacji oraz kastracji. Kolejnym naszym działaniem jest rezerwowanie wizyt w salonach piękności :) Pieski wracają odmienione, czyściutkie, pachnące, wystrzyżone i przekłada się to na zwiększoną możliwość adopcji oraz na ich lepsze samopoczucie. Przykładem jest np. Łapcio, który przez 4 lata był niezauważony, a dzień po strzyżeniu znalazł domek :) Kolejnym pieskiem jest 8-letnia Cebulka, czy Puszeczek.
W związku z tym chcielibyśmy zaproponować chętnym do pomocy osobom, by wspomogły nasz budżet w realizacji kolejnych pielęgnacyjnych planów.
Udostępniamy pierwszą listę psich kandydatów:
Inkognito, Bruno, Red, Cobra, Blaki, Astor, Bobek, Ronald, Jojo, Labiś, Ferdek.
konto 80 1020 4649 0000 7902 0149 3816 z dopiskiem strzyżenie psa (prosimy podać imię zwierzęcia).
Dla zagranicznych sponsorów:
SWIFT B/PKO-PL-PW IBAN
80 1020 4649 0000 7902 0149 3816
z dopiskiem strzyżenie psa (prosimy podać imię zwierzęcia).
Bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

Dzień 4 Hogaty

Written by Published in News

 

Dzisiaj mija 4 dzień odkąd Hogata (suka z wrośniętym w szyję łańcuchem i siedmiorgiem szczeniąt) trafiła do schroniska. Rana szyi, która powstała w wyniku trzymania suczki na łańcuchu została oczyszczona, zdezynfekowana i zszyta przez lekarza weterynarii. Dzisiaj już wygląda to zdecydowanie lepiej niż na początku, rana zasklepia się, więc Hogata szybkimi krokami powraca do zdrowia, dopisuje jej także duży apetyt.

 

Odebraliśmy dzisiaj właścicielom sukę gończy polski z 7 szczeniętami. Suka stała przypięta do łańcucha, który wrósł się w jej szyję. Co na to właściciele? Chyba widzieli co dzieje się ich psu i nie zareagowali - kolejna tragedia... Jak znaleźć lekarstwo na znieczulicę ludzką, pomóżcie nam odpowiedzieć na to pytanie, bo my nie potrafimy...

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 7

Written by Published in News

 

Nasza bokserowa wizyta u uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku. Odbyliśmy gorącą pogawędkę o pieskach, o ich potrzebach do szczęścia, o odpowiedzialności jakiej podejmuje się przyszły właściciel zwierzątka. Dzieci, musimy przyznać, że były bardzo aktywne :) dziękujemy za zaproszenie.

 

Zbiórka pieniązków w pływani SOSiR

Written by Published in News

 

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupsku zorganizował z udziałem naszych Wolontariuszy zbiórkę pieniążków, która odbywała się w ferie. Wejściówką na pływalnię była przysłowiowa złotóweczka przeznaczona dla naszych podopiecznych. Łącznie uzbieraliśmy 812 zł. Nasi Wolontariusze mają teraz za zadanie określić na co chcieliby wydać te pieniążki, a pomysłów mają bardzo dużo :) o rezultatach ich decyzji będziemy jeszcze pisać :) dziękujemy organizatorom (SOSiR) za możliwość i pomysł na zbiórkę oraz naszym niezawodnym Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i miłą atmosferę na pływalni

 

Strona 1 z 32